איינגר יוגה למתחילים: ככה עושים יוגה בתל אביב

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

ספט 27, 2023

אם את מרגישה תקועה, שהגוף שלך זקוק לשינוי, ליחס אחר, לטיפול ולאהבה עצמית, איינגר יוגה זה הדבר בשבילך. איינגר יוגה היא גישה ליוגה ששמה דגש על הנשימה ועל דיוק התנועה. עצם התרגול המתמקד בדיוק מאפשר למתרגלים להיות בתוך הרגע, לחוות את הגוף ואת הנשימה, להתרכז ולקבל זמן קסום של איחוד בין הגוף לתודעה.

למה לתרגל איינגר יוגה בתל אביב?

החיים במטרופולין תל אביב עמוסים בחוויות, בהזדמנויות, באנשים, במסעדות, בתרבות ובמגוון רחב של אפשרויות. השפע הזה הוא בדיוק הסיבה שבגללה כל כך הרבה אנשים נמשכים לחיים בעיר. אך לשפע הזה יש גם השלכות פחות טובות. עודף הגירויים, הרעש, קצב ההתרחשויות הבלתי פוסק, הרעש והעומס, יוצרים לא פעם גם תחושת מועקה וסטרס, אפילו אצל עכברי העיר הנאמנים ביותר.

כיום ידוע מעל לכל ספק כי חיים מלאים בסטרס אינם בריאים כלל וכלל. מעבר לתחושה הרעה שהסטרס יוצר, הוא גם משפיע לרעה על הבריאות הפיזית. לחץ מעלה את לחץ הדם, דבר שמעלה את הסיכון לבעיות בלב, הוא מחליש מאוד את המערכת החיסונית ויכול לגרום להתפרצות של שלל בעיות בריאותיות לא נעימות ואף מסוכנות. לחץ וחרדה יומיומיים הם פשוט סכנת נפשות. אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם עודף הלחץ היא למנן אותו או להצליח ליצור איים של שקט, הפסקות יזומות שמאפשרות רגע של הירגעות וטעינת מצברים.

תרגול של iyengar יוגה בתל אביב זו דרך מעולה להתמודד עם הסטרס של החיים בעיר. אפשרו לעצמכם שעתיים בשבוע של רגיעה, של הקשבה לגוף, של אימון התודעה, של נשימה נינוחה. זה בריא!

יוגה למתחילים: כל אחת יכולה – כל אחד יכול

בשונה מהדימוי שיש לעתים על יוגה, לא צריך להיות גמישה במיוחד או חזקה במיוחד כדי להתחיל לתרגל. כל אדם שמעוניין בכך יכול להתחיל לתרגל יוגה. למעשה, גם אנשים זקנים בני 90 ויותר יכולים לתרגל יוגה. יוגה אפשר לתרגל בעמידה, בישיבה ואפילו בשכיבה. כל מה שצריך זו יכולת להתמיד, נכונות ללמוד ורצון לנשום.

מה גם, שמי שיתמיד יגלה שעם ההתמדה מגיעות יכולות מדהימות. הגוף המתחזק והופך לגמיש יותר, קליל יותר וחטוב יותר, הנשימה משתנה וכך גם היחס לנשימה. בשלב זה תבינו שסגנונות שונים של יוגה כגון פראניאמה זו ממש לא רק עוד דרך להזיז את הגוף. זוהי דרך חיים בת אלפי שנים המלווה בפילוסופיה עתיקה שמשנה את חייהם של בני אדם מימי הודו העתיקה לימינו אנו.

עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *