מה לא אמרו לכם על גמילה מסמים ואלכוהול?

גמילה היא תהליך המתרחש בגוף כאשר מישהו מפסיק לפתע להשתמש בסמים או באלכוהול. זה יכול לגרום לכל מיני תסמינים, כמו הזעה, רעד, נדודי שינה והתקפים, "פיוז קצר" של עצבים, סחרחורות וגם דיכאון חולף. כיצד מטפלים בהתמכרויות אלו? בואו נברר ביחד.

חשוב לדעת מה יכול לסייע לתהליכי גמילה מסמים או אלכוהול, כי ההתמכרות עלולה להיות מסוכנת לבריאות שלך. חלק מהאנשים חווים תסמיני גמילה אם הם מפסיקים לשתות קפה, בעוד שאחרים נעשים ממש חולים אם הם מפסיקים לעשן מריחואנה. במילים אחרות, כל אדם יגיב אחרת לתהליכי גמילה מסמים ואלכוהול וכל אחד יפגין תסמינים אחרים.

סיוע מאת מכון גמילה מסמים ואלכוהול

מאמר זה הוא מדריך מקיף שיעזור לך בתהליך של גמילה מסמים ואלכוהול. אבל יחד עם זאת, חשוב לעולם לא לוותר על ייעוץ רפואי. אם אינכם מעוניינים לגשת לרופא שלכם, תוכלו לקבל סיוע מאת מכון גמילה מסמים ואלכוהול. יש כאלו לא מעט אשר פזורים ברחבי הארץ, וחלקם כוללים צוותים טיפוליים מאוד מקצועיים ומכילים, אכפתיים ודואגים.

גמילה מסמים ואלכוהול כוללת תגובה פיזית, רגשית ונפשית להפסקה פתאומית של שימוש בחומר ממכר, עם תסמינים הכוללים אי שקט, בחילות, הקאות, שלשולים, התכווצויות שרירים וחנק, שרירים רועדים ועוד. כל התסמינים האלו ואחרים, הם תסמינים שמקבלים מענה וטיפול כשאתם רשומים לתוכנית של מכון גמילה מסמים ואלכוהול.

מה כולל תהליך גמילה מסמים ואלכוהול?

גמילה היא תהליך של החלמה מהתמכרות מזיקה לסמים או לאלכוהול. נדרש זמן, מאמץ ומסירות כדי לסגת בצורה נכונה ומוצלחת מההתמכרות הזאת, ואם לא לסגת, אז לנצח אותה. במקרה של גמילה מאלכוהול: התסמינים יכולים לנוע בין קל לחמור. תסמינים אלו יכולים להימשך שעות או ימים לפני שהם חולפים בהדרגה מעצמם, כאשר האדם חוזר להתפכחות מלאה לאחר ימים ועד שבועות, לעיתים גם חודשים ויותר.

כדאי גם לקרוא: מרכז גמילה מקנאביס

תהליך גמילה מסמים ואלכוהול משתנה מאדם לאדם, ככה שקשה להגיד מתי אדם נחשב גמול לחלוטין מסמים ואלכוהול. עבור אנשים מסוימים, זהו קרב שנמשך חיים שלמים. מעוניינים לעבור גמילה מסמים ואלכוהול בצורה הנכונה ביותר? ייתכן שכעת זה הזמן לברר לגבי מכון גמילה.

גמילה מסמים ואלכוהול היא חלק מהחלמה

גמילה מסמים ואלכוהול הם חלק מההחלמה מהתמכרות. ייתכן שחלק מהאנשים יצטרכו לעבור את התהליך בעצמם, בעוד שאחרים יקבלו את התמיכה להם הם זקוקים במרכז טיפולי מגורים או חוץ, מכון גמילה מסמים ואלכוהול וכו'. כך או כך, חשוב מאוד לטפל בבעיית ההתמכרות כמה שיותר בהקדם, בטוח לפני שהיא משפיעה עמוקות על חייכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Previous post טיפים לחגיגות סילבסטר בתל אביב
Next post האם ניתוח קטרקט ישיב לי את הראייה התקינה?