ברכות לתל אביב – מקום חמישי בדירוג סטארט-אפים

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

יונ 17, 2023

חושבים להקים סטארט-אפ? כנראה שכדאי לכם לעשות זאת בתל אביב.  על פי דירוג של מכון המחקר Startup Genome, תל אביב נחשבת לאחד המקומות המועדפים להקמת סטארט אפ. העיר דורגה במקום החמישי במדד העולמי.

  • על פי הנתונים בתקופת המדגם (יוני 2020 עד סוף דצמבר 2022), חברות ההזנק התל אביביות ייצרו ערך המתקרב ל 235 מיליארד דולר! נתון זה בודק את כל האקוסיסטם הכלכלי ובין היתר לוקח בחשבון את הערכות השווי ואך האקזיטים.
  • בין מדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה, תל אביב לוקחת את המקום הראשון בקטגוריית גיוס ההון והביצועים.
  • תל אביב היא גם המקום למצוא טאלנטים. העיר דורגה במקום ה 15 מבחינת דירוג הטאלנטים וניסיונם.
  • ומבחינת התמורה לכספי ההשקעה, תל אביב נמצאת בין 40 הערים המובילות בעולם.
  • המגזרים הבולטים בתל אביב הם בתחום הסייבר, הבינה המלאכותית, הביג דאטה והאנליטיקס ומדעי החיים.

הדוח של חברת Startup Genome נחשב לאחד הניתוחים החשובים בעולם בתחום זה. הוא מבוסס מדגם נתונים עצום הכולל למעלה מ 3.5 מיליון סטארט-אפים, הפועלים בלמעלה מ 290 מערכות אקוסיסטם ברחבי העולם.

אז המצב טוב או רע?

נראה שכל נושא שעומד על סדר היום בימינו מייד הופך להיות אבן מחלוקת המגויסת לטובת הבעד או הנגד של המהפכה המשפטית. ומכיוון שחברות הייטק רבות נקטו בהתנגדות פעילה למהפכה המשפטית, הדבר גם די מובן.

אז כצפוי, תומכי המהפכה המשפטית, מייד יתגאו בנתונים ויראו זאת כהוכחה לצדקת דרכם. אך מנגד, מתנגדי ההפיכה יפנו את תשומת לבם לכך שהנתונים מתייחסים לתקופה שקדמה להקמת הממשלה, ואינם מבטאים את המגמות של החודשים האחרונים שכללו גם פיטורי עובדים בהייטק. וזהו נתון עובדתי.

בין הראשונים להגיב, היה ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, אשר התגאה בהישג ואף קשר בין ההצלחה של תל אביב לבין התפיסות הערכיות שהעיר מייצגת – חופש יצירה ומחשבה, גיוון וליברליזם.

אם מתחשק לכם לנתח לעומק את הדוח, ולקרוא בעצמכם ולא להסתמך על פרשנויות של אחרים – הדו“ח מוצג לציבור באתר של Startup Genome.

עוד נתונים מעניינים מהדו“ח

  • שלושת האקוסיסטם המובילים בעולם הם עמק הסיליקון, ניו יורק ולונדון, כפי שגם היה בד“וח הקודם.
  • בוסטון וביג‘ינג איבדו את מקומם בחמישייה הראשונה, והגיעו למקום ה 6 וה 7 בהתאמה. מה שאפשר לתל אביב להתברג לחמישייה הראשונה.
  • באופן כללי סין מאבדת מכוחה, מרכזי ההייטק הסיניים המרכזיים בשנזן, ביג‘יינג ושנחאי – כולם ירדו מקומות.
  • קפיצת ענק לסינגפור אשר הגיעו לראשונה לעשירייה הראשונה. סינגפור קפצה מהמקום ה 18 למקום ה
  • גם ציריך עשתה קפיצה גדולה של 10 מקומות מהשנה שעברה, והתברגה לרשימת ה 30 הראשונים. זהו הגידול השנתי המשמעותי ביותר בשוק האירופי.
עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *