האם ניתוח קטרקט ישיב לי את הראייה התקינה?

ניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט יכול לשחזר את הראייה על ידי הסרת העדשה העכורה של העין, אבל בניתוח כמו בניתוח, לעולם לא קיימת הצלחה ב-100% מהמקרים. בואו נבין ביחד, באילו מקרים ניתוח קטרקט לא יצליח לשחר את הראייה?

ייתכן שניתוח קטרקט לא יצליח לשחזר את הראייה של המטופל במקרים שבהם יש לו נזק רב לעצב הראייה. כמו כן, ניתוח קטרקט עשוי שלא לצלוח במקרים שבהם יש למטופל גלאוקומה או מצבי עיניים אחרים המשפיעים על אופן פעולת העין. כדי להבין במה מדובר, חשוב להבין מהי גלאוקומה וכיצד משפיעה על העיניים.

מהי גלאוקומה וכיצד משפיעה על העיניים?

גלאוקומה היא קבוצה של מחלות עיניים המובילות לפגיעה בעצב הראייה, מה שמוביל בחלק מהמקרים לאובדן ראייה. גלאוקומה משפיעה בדרך כלל על אנשים מעל גיל 40. מצב זה נפוץ ביותר אצל אנשים שיש להם לחץ גבוה בתוך העין במשך זמן רב.

ישנם שני סוגים של גלאוקומה: גלאוקומה עם זווית פתוחה וגלאוקומה עם זווית סגורה. בשני המקרים, עצב הראייה ניזוק עקב לחץ מוגבר בתוך העין (מה שמוביל לאובדן ראייה אצל חלק מהמטופלים). וכעת, בואו נשוב לדבר על ניתוח קטרקט, מה חשוב לדעת על המצב של קטרקט?

כיצד ניתן לטפל במצב של קטרקט?

כידוע, קטרקט היא מחלת עיניים שעלולה לגרום לראייה מטושטשת או לעיוורון. בעוד שישנן דרכים רבות לטפל בקטרקט, אחד הטיפולים הנפוצים ביותר הוא ניתוח קטרקט. עם זאת, במקרים מסוימים, הניתוח לא יצליח לשפר את הראייה.

כאמור, במקרים מסוימים, ניתוח קטרקט לא מצליח לשפר את הראייה בגלל גורמים אחרים כמו בצקת בקרנית או אי סדירות בצורת העדשה. בסופו של יום, ניתוח קטרקט הוא הליך נפוץ שמסיר את העכירות בעין כדי להחזיר את הראייה הצלולה. עם זאת, כפי שציינו, הליך זה עלול להיכשל במקרים מסוימים.

מה המגבלות שנוצרות כתוצאה מקטרקט בעיניים?

כאשר יש למטופל קטרקט, יכול להיות קשה לראות מספיק טוב כדי לקרוא, לצפות בטלוויזיה, לנהוג או לבצע משימות אחרות הכרוכות בראייה תקינה. אנשים עם קטרקט זקוקים לרוב למשקפיים או לעדשות מגע כדי לעזור להם לראות טוב יותר, מה שעוזר רק באופן חלקי בד"כ.

בין אם אתם צריכים לעבור ניתוח קטרקט בקרוב, או שמא אתם רק בשלב ההתעניינות בהליך הזה, יהיה חשוב לקבל את כל המידע המקיף מרופא העיניים שלכם. קבעו פגישת ייעוץ, קבלו מידע נוסף והחליטו בהתאם לשיקולים שלכם מה לעשות.

מידע נוסף על ניתוח קטרקט ניתן למצוא באתר מומלץ בקישור הבא:

https://www.רופאעיניים.co.il/עדשה/קטרקט/ניתוח-קטרקט/