החלקת קרטין – חשוב לדעת איך לבחור

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

אוג 21, 2022

האקלים הישראלי וסוג השיער המקומי שמתבטא בדרך כלל בשיער גלי עד מתולתל מבטיחים לנשות ישראל הרבה ימי שיער רעים. נשים ונערות רבות מאסו בכך ומעוניינות להקל על עצמן וליצור לעצמן חווית עיצוב שיער חדשה, קלה ופשוטה. זאת הסיבה שהחלקות שיער הפכו לפופולריות כל כך במרוצת השנים. הפופולריות הרבה של החלקת קרטין והתפתחות התחום הביאו לכך שלאורך השנים פותחו שיטות רבות ומגוונות להחלקת קרטין. כיום, אישה או נערה שמעוניינת בהחלקת קרטין יכולה לעשות זאת בקלות יחסית, במספרה או בבית.

סוגי ההחלקות הם מגוונים, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות, וכדי לבחור להכנס להליך שכזה יש להכיר את הפרטים ולבחור בסוג החלקת השיער המתאים לך. כאן יפורטו הסוגים השונים של החלקות שיער, כדי שתוכלי לבחור בלב שלם החלקת קרטין שמתאימה לך:

מה זה "החלקת קרטין"?

ראשית, חשוב לדעת כי החלקת קרטין היא הליך שמשנה את צורתו הטבעית של סיב השערה. כלומר, החומר/החומרים בהם משתמשים כדי לבצע את ההליך הם חומרים כימיים חזקים שעושים שינוי במבנה הבסיסי של השיער, על כל מה שמשתמע מכך. אם מסתכלים על שערה במיקרוספקופ ניתן לראות מעין צורת גליל שעשוי בעיקר מחלבון ולו שלשו שכבות: ליבת השערה, קורטס ולבסוף – שכבת הגנה. השכבה האמצעית – הקורטס היא השכבה המשמעותית ביותר ומהווה שלושה רבעים מהשערה. החומר המרכיב אותה הוא ברובו "קרטין" – סוג של חלבון שקובע מה תהיה הצורה של השערה.

עניין של כימיה: כך עובדת החלקת קרטין

כדי לשנות את צורת השערה יש לשנות את הקשר הכימי בין חלקיקי הקרטין. האמת היא שזה די פשוט: ככל שיש יותר קשרים כימיים בין החלקיקים, כך תהיה השיערה מקורזלת יותר. החומרים הכימיים בהם נעשה שימוש בהחלקת קרטין "פורמים" למעשה את הקשר הכימי המתואר ומאפשרים לשנות את צורתו של השיער.

ישנם סוגים רבים של החלקת קרטין

השוק מלא בסוגים של החלקות, חלקן בטוחות ויעילות יותר וחלקן פחות. הדבר הכי חשוב כשניגשים להליך שכזה הוא בדיקה ראשונית ובסיסית: האם השירות המוצע מאושר על ידי משרד הבריאות. הבדיקה היא פשוטה וניתן לעשות אותה דרך האינטרנט בקלות ובמהירות.

שיער שעבר הבהרה – לשיער כזה, מומלץ לבחור בהחלקה משקמת שאמורה לחזק אותו ולהתחשב במצבו השברירי.

שיער צבוע – ניתן לבחור כמעט בכל סוגי ההחלקה אך חשוב להקפיד לא לחבר בין פעולת הצביעה ופעולת ההחלקה ולחכות שלושה ימים.

שיער טבעי – אם השיער המדובר לא עבר הליכים כימיים שונים ומשונים כמו הבהרה וצביעה הוא כנראה חזק ועל כן יוכל לעמוד בכל סוגי ההחלקה ולקבל תוצאה טובה בכולם.

כדי לבחור בסוג החלקת השיער הנכון עבורך כדאי להתייעץ עם ספר או מעצבת שיער מקצועיים שידעו להכווין אותך להחלקת השיער המתאימה.

למידע נוסף החלקתקרטין.com

עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *