חשיבות ואמצעי השמירה על מחשבים ניידים

לאור השינויים בתרבות בארצנו ובתרבות המערבית בכלל, תודות לשיפורים מקצה אל קצה המשפיעים על אורח החיים המודרני ובשל הדרישות הגבוהות לזמינות מידע וטכנולוגיה בכל עת ובכל מקום, רבים רוכשים מחשבים ניידים בנוסף למחשב הנייח המשרת אותם בבית. אחרים, שאינם מעוניינים לתחזק מחשב נייד או שאין באפשרותם לרכוש מחשב נייח איכותי, נהנים מאיכות של מחשבים ניידים שכמעט עולה בקנה אחד עם זו של המחשבים הנייחים.

מחשבים ניידים משמשים אותנו בעבודה ובלימודים, בפגישות עסקיות ובמצגות, ולמעשה מהווים את האמצעי העיקרי לעבודה ולצריכת תרבות ותקשורת בשנים האחרונות. מחשבים ניידים יכולים לשמש למטרות רבות, תודות למנועים היעילים שלהם המותקנים במחשב קטן מאוד יחסית. השנים הקצרות בהן נחלו מחשבים ניידים הצלחה בלתי מבוטלת בשוק הוכיחו בעיקר כי המחשבים הניידים כל כך אמינים, כעד כי רוב המשתמשים בהם שוכחים שמדובר בממשק עדין מאוד שיש לשמור עליו בזהירות יתרה.

מחשבים ניידים נוטים להתקלקל בקלות רבה ולכן השמירה על מחשבים ניידים מצריכה אחריות גדולה פי כמה משימוש בכל מחשב נייח אחר. למעשה, כל תקלה במחשב נייד, ולו הקטנה ביותר, עלולה לעלות כמעט כמחצית משווי המחשב עצמו או כשווי המחשב ולפעמים אפילו יותר מכך. יש לזכור זאת בכל פעם שיושבים עם כוס קפה ליד המחשב הנייד, מורידים כמה סרטים בו זמנית או מגבירים את הווליום למקסימום למשך כמה שעות רצופות.

מחשבים ניידים צריכים הגנה הכוללת תיק מרופד מכל צדדיו. זאת מאחר ונהוג לשאת את המחשב הנייד עימנו למקומות שונים, ואילו כל חבלה ולו הקטנה ביותר, עלולה לפגוע בפעילותו התקינה. כשהמחשב לא נמצא בשימוש חשוב לכבות אותו ולא לתת לסוללה להיגמר סתם. כמו כן, יש לשמור על תיק אטום לחסימת כניסה של אבק או לכלוכים אחרים לתוך התיק.