אנטי וירוס – למה צריך?

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

דצמ 26, 2021

יום אחד, מסך המחשב משחיר או כבה באופן פתאומי, וכאשר אתם מנסים להדליקו בחזרה, המחשב מגיב באיטיות או לא מגיב כלל. למעשה, סביר להניח שמדובר בווירוס שתקף את המחשב או במתקפה של וירוסים רבים שהפריעו את פעולתו במשך תקופה ארוכה ולא קיבלו טיפול מיידי. וירוסים מפריעים את פעולת המחשב באופן הדרגתי עד שבסופו של דבר לא ניתן להפעילו כלל.

השימוש ביומיומי במחשב, בין שהוא עסקי ובין שהוא פרטי, בין אם הוא משמש אותנו להורדת משחקים או סרטים, צפייה בסדרות או הגשת עבודות, תקשורת עם חברים או צריכת מידע כלשהו – כולל לא מעט קבצים מוסתרים שאנו מורידים אל המחשב הפרטי שלנו ועלולים לגרום לו נזק בלתי הפיך. רובנו מודעים לחשיבות של התקנת אנטי וירוס איכותי שישמש אותנו למשך זמן רב, אולם רק מעטים מאיתנו יודעים איזו תוכנת אנטי וירוס נכון ומתאים להתקין.

למעשה, רבים לא יודעים כי תוכנות אנטי וירוס אינן יעילות למשך זמן רב ויש לבצע עדכון (update) כל כמה זמן על מנת לדאוג כי תוכנת האנטי וירוס שהותקנה תהיה רלוונטית. זאת מדוע? רשת האינטרנט מתפתחת ומתעדכנת ללא הרף, כאשר כל הזמן מוסיפים האקרים ומשתמשים תמימים עוד ועוד מידע שעלול לשאת עליו וירוסים הרסניים. מקרים אלו קורים כל הזמן וכמעט בכל אתר, גם ברגע זה, כשלא תמיד אנו יכולים למנוע את חדירתם של וירוסים למחשב הפרטי שלנו.

ישנם הנוטים לזלזל בחשיבותה של תוכנת אנטי וירוס ראויה ומתפשרים על התקנה של אנטי וירוס ברמה נמוכה. תוכנות אלו אינן חוסמות את חדירותם של וירוסים למחשב ונותנות רק תחושת בטחון מדומה של מניעת חדירת וירוסים. חשוב מאוד להיוועץ עם בר סמכא בתחום תוכנות אנטי וירוס בטרם שמתקינים תוכנת אנטי וירוס זו או אחרת.

עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *