ארנב ננסי הולנדי – כל מה שרציתם בחיית מחמד

הארנבים הננסיים ההולנדיים הם הארנבים האהובים ביותר על רבים. מדוע? אפשר לייחס את הפופולאריות שלהם למספר תכונות המאפיינות אותם אבל אם תשאלו את מגדלי הארנבים הננסיים, רובם פשוט לא יכולים לעמוד בקסם שלהם. מה מאפיין את הארנב הננסי ההולנדי, למה הוא המלך של הכיתה ואיך הכי נכון לגדל אותו?

דוגמן הבית

ארנב ננסי הולנדי מתאפיין בפנים עגולים ופחוסים, באזניים קצרצרות וחמודות, מראה של בובה, פרווה קצרה ומבריקה ועיניים עגולות וגדולת גדולות.

קצת פרטים יבשים

אז כאמור, הארנב הננסי ההולנדי הוא האהוב מבין סוגי הארנבים האהובים ביותר. התכונות הבולטות שלו הינן:

  • הוא נחשב לזן הקטן והקומפקטי ביותר
  • משקלו של ארנב ננסי הולנדי בבגרותו יכול להגיע לכל היותר ל-1.5 קילו
  • הארנב הננסי ההולנדי כה אהוב עד כי ברחבי העולם תוכלו למצוא אגודות שונות של מעריצים שלו
  • הארנב הננסי ההולנדי לא פשוט להרבעה בשל מאפייניו האישיותיים

ספונטני, רגיש ובעל חוש הומור?

אם שואלים את אלו שכבר מגדלים ארנבים ננסיים הולנדיים בבית, תמיד תשמעו ש"זה לא היופי, זה האופי". כי האופי שלהם שובה לב, אבל מי שלא מכיר – לא פחות מתאהב. תכונות האופי של הארנב הננסי רק מגדילות את האהבה האנושית אליו.

הארנבים הננסיים קטנים יחסית מבחינה פיזית, ולמרות זאת יש להם נטייה לתזזיתיות וצורך בפריקת אנרגיה כך שהם זקוקים לשטח מחייה גדול. קופצניים, אנרגטיים וסקרנים הכמהים לחקור את המרחב שסובב אותם.

הרגישות שלהם גם היא יוצאת דופן ומאפיינת את הגזע הספציפי, תוך שהיא מבדילה אותו מסוגים אחרים. הרגישות שלהם באה לידי ביטוי בתגובתיות גבוהה למגע לא נכון להם, תזונה שלא מתאימה להם ואפילו פיתוח תגובות הרסניות כאשר התנאים בהם הם מגודלים  – לא מתאימים לצרכיהם הייחודיים. בשל רגישותם, הארנבים הננסיים פחות מתאימים לגידול בתנאי חוץ.

עם זאת, הארנבים הננסיים מתאפיינים בפיקחות רבה כך שבתקשורת עקבית ותוך שימוש בטיפים חכמים, תוכלו לאלף אותם להתנהג במגוון אופנים שיפתיעו גם אתכם וגם את יתר בני המשפחה.

איך לשמור על הארנב הננסי ההולנדי שלכם?

  • להימנע ממגע לא רגיש
  • לא לתת לילדים קטנים לשמור עליהם ללא השגחה של מבוגר
  • לספק לו אתגרים – גם אתגרים קוגניטיביים
  • לשמור על תזונה מתאימה לצרכיהם ולהיצמד להנחיות של הוטרינר שלכם
  • להגיע לבדיקות תקופתיות על מנת לוודא שהם שומרים על בריאות
  • לבדוק את היכולות שלהם להיות מאולפים ובכך לשפר את האתגרים שלהם

אם אתם עדיין לא יודעים איך להתמודד בצורה יעילה עם הארנבים שלכם למרות שאתם מאוהבים בהם עד מעל הראש ומחפשים עוד ידע וטיפים שיכולים לעזור לכם בלספק לארנב שלכם חיים טובים עד כמה שאפשר, אני מזמינה אתכם לבקר באתר com.ארנבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Previous post הסעות לקברי צדיקים – כל מה שצריך לדעת
Next post הקורקינטים הכי שווים בתל אביב