ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

יונ 30, 2023

ביטוח ביטול טיסה? למה בכלל שנרצה לבטל את הטיסה?

כולנו אוהבים לצאת לחופשות ביעדים אטרקטיביים. אנו מתכננים את החופשה ומצפים בקוצר רוח ליום שבו נתייצב בשדה התעופה ונעלה על המטוס. אין לכם שום כוונה לבטל את הטיסה, אבל האמת שלפעמים לחיים יש תכניות אחרות עבורכם.

בגלל אילוצים שונים אתם עשויים למצוא את עצמכם מבטלים את הטיסה. ולא רק שתצטרכו לדחות את הטיסה למועד אחר, בנוסף יחייבו אתכם בדמי ביטול. במקרים אחרים בכלל לא ניתן לבטל את הכרטיס ותאלצו לשלם את מלוא המחיר למרות שלא עליתם על המטוס.

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה מאפשר לכם לקבל החזר מהביטוח על הכסף שהפסדתם. ישנם ביטוחים שונים המתייחסים למקרים בהם חברת התעופה אינה מאפשרת ביטולים, ובהם תקבלו החזר על מחיר הכרטיס. או החזר על דמי הביטול במקרה שניתן לבטל את הכרטיס. הפוליסות הקיימות בדרך כלל מחזירות 80% מעלות הטיסה, או את מלוא הסכום של דמי הביטול.

כמובן שלחופשה ישנן עלויות נוספות כמו בתי מלון והשכרת רכב. ניתן לבטח גם אותם.

למה שתבטלו טיסה ?

אמנם אינכם רוצים לבטל את החופשה, אך לפעמים בחיים ישנם אילוצים. אולי הזמנתם חופשה חודשיים מראש והייתם בטוחים שהבוס יאשר לכם את  ימי החופש, אבל ברגע האחרון הוא אמר שכרגע זה בלתי אפשרי. אולי נולד תינוק לחברה הכי טובה ואתם פשוט חייבים להיות בברית, או שחס וחלילה שכחתם את מועד החתונה של האחיינית. לפעמים גם צריך לבטל את הטיסה בנסיבות מצערות, כמו למשל מצבם הרפואי של ההורים או פטירה במשפחה.

בחיים יש הרבה אי וודאות. את זה לא ניתן לשנות. אך הדבר היחידי שניתן לעשות זה לרכוש את פוליסות הביטוח המתאימות על מנת לצמצם את הנזק הכלכלי של מקרים אלו.

חשוב להדגיש שמדובר אך ורק בביטוח ביטול טיסה ביוזמתו של המבוטח. אם הטיסה בוטלה מסיבות שאינן קשורות אליכם, הביטוח אינו מכסה זאת וחברת התעופה היא זו האמורה לתת לכם פיצוי על הביטול.

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה הוא דבר זול אשר יכול למנוע מכם הפסדים גדולים. הוא מומלץ מאוד ויכול לחסוך לכם הוצאות מיותרות. שימו לב שחברות הביטוח השונות עשויות להציע תנאים שונים לביטול מבחינת גובה הכיסוי, הנסיבות ומועד הביטול. חשוב לקרוא בעיון את הפוליסה ולערוך השוואה.

מומלץ לרכוש את הביטוח כבר בעת רכישת הכרטיסים. אם לא רכשתם באופן מיידי, יש לכם שבוע לעשות זאת; זאת על מנת למנוע ניצול לרעה של הפוליסה, כמו מקרה של אדם אשר רכש את הפוליסה לאחר שנודע לו שעליו לבטל.

עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *