מוטרדים מהקורקינטים החשמליים, אולי העתיד יותר גרוע

רחובות תל אביב מוצפים בקורקינטים חשמליים, דבר שיש לו יתרונות, אך גם לא מעט פציעות קשות בבתי החולים. נושא הקורקינטים, הרגולציה וכל מה שקשור כבר נטחן דק דק בתקשורת. למרות שהבעיה עדיין קיימת…

כמו תמיד, השינויים הטכנולוגיים מגיעים מהר ותופסים אותנו לא מוכנים. ואז אנו צריכים לאלתר רגולציה ופתרונות. אז אולי כדאי להסתכל על העתיד, ולנסות לצפות מה יהיה בעוד 10 שנים, 20 שנים ואולי 30 שנים. בכדי שלא יתפסו אותנו שוב לא מוכנים. כבר עכשיו עלינו לחשוב על התשתיות הדרושות, וענייני הרגולציה.

אז מה צופן לנו העתיד

בלא מעט סרטי מדע בדיוני, בני האדם מתעופפים להם בכלי רכב פרטיים. מבחינה טכנולוגית, זה כבר לא מפיל אותנו מהכיסא. הרי מטוסים מתעופפים בשמיים כבר למעלה ממאה שנה, והיום גם יש לנו רחפנים. כך שההיתכנות הטכנולוגית של זה היא כבר לא משהו של סרטי המדע הבדיוני – המהנדסים יודעים כיצד לבנות כלי רכב מעופפים.

ולא רק שהם יודעים לעשות זאת, הם גם עובדים על זה ברמה המעשית. ישנן חברות שונות בעולם המתעסקות בתחבורה של העתיד, ומחפשות אחר כלי רכב מעופפים אשר יתנו מהנה לצורכי התחבורה הפרטית בסביבה האורבנית.

הכירו את הטקסי המעופף

חברת XPENG הסינית כבר עשתה הרבה יותר מאשר סקיצות הנדסיות. החברה כבר פיתחה אבטיפוס וביצעה ניסויים מעשיים, אשר על פי הצהרות החברה היו הצלחה גדולה.

משקלו של הרכב המעופף הוא 700 קילוגרם. הוא יכול לנוע במהירות של 130 קילומטר לשעה. הדגם הנוכחי עובד על 8 פרופלורים והוא יכול לשאת שני נוסעים.

וחכו שתשמעו את זה! על מנת ליהנות מהרכב, לא תצטרכו ללמוד טיסה. זהו כלי רכב מעופף ללא טייס. הוא יכול לשמש כטקסי הלוקח אתכם מנקודה לנקודה ללא צורך בטייס שידבר אתכם על פוליטיקה או יעשן במטוס. לנו זה נשמע מבטיח…

המוצר של XPENG הוא אחד מעשרות מוצרים הנמצאים בשלבי פיתוח היום בשוק, אך הוא אחד הראשונים שכבר הוצגו לציבור במעופם. זהו כלי רכב חשמלי שכבר עבר טיסת מבחן עם נוסעים.

בין המתעניינים הגדולים נמצאת נסיכות דובאי (תראו מופתעים),  שם תמיד מחפשים כל דבר עתידני. דובאי שואפת להקים מערך תחבורה עתידני, וכבר עובדת על קווי המסגרת לקביעת המדיניות והרגולציה בנושא. ואולי כדאי שעיירת תל אביב תלמד מכך משהו, שפעם אחת הרגולציה תקדים את הטכנולוגיה.

Robert Way / Shutterstock.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Previous post עיר על גלגלים – חודש האופניים בתל אביב-יפו
Next post שמירה אימבר, שדרנית הרדיו הוותיקה, הלכה לעולמה