יתרונותיה של קלנועית

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

דצמ 26, 2021

זה מכבר ניתן לראות קלנועיות שונות מדגמים ייחודיים ברחובות העיר, מאוישים על ידי אוכלוסיות מבוגרות יותר ופחות ועל כל פנים – תמיד יהיו אלו אוכלוסיות המנועות מנביעה בכל כלי רכב אחר. ברור וידוע כי קלנועית הינה כלי המיועד להתניידות שהיא בעיקרה פנים עירונית, ואף על פי שקלנועיות נרכשות כיום על ידי מגוון רחב של אוכלוסיות, אוכלוסיית היעד העיקרית שגם נזקקת להן ביותר היא אוכלוסיית הקשישים או המתקשים בתנועה חופשית, ומי שאינו מעוניין לתחזק כלי רכב, בין השאר, בשל היתרונות הייחודיים של קלנועית.

לקלנועיות השונות ישנם לא מעט יתרונות ולא בכדי בוחרים רבים לעבור לנסיעה עצמאית ויומיומית בהן. קלנועית נכנסת חזרה לאופנה יחד עם עוד כלים 'אקולוגיים' – הפועלים על חשמל ולא על דלק, צורכים מעט מאוד אנרגיה ומיועדים לחסוך כסף לא מבוטל עבור העושים בהם שימוש. בין היתרונות הגורמים ליותר ויותר פלחים באוכלוסיה לעבור לשימוש בכלי רכב אקולוגיים ניתן למנות את היות הקלנועית, כאמור, חסכונית בחשמל.

הדגמים השונים של קלנועית עובדים על סוללה חשמלית, אותה יש להטעין אחת לתקופה ארוכה. הסוללה של כל קלנועית מתאפיינת בדרך כלל  בעמידות גבוהה למשך זמן רב, ומאפשרת שימוש ונהיגה בקלנועית מבלי הצורך להחליף את הסוללה בתדירות גבוהה.

יתרונות נוספים של קלנועית עבור אוכלוסיות עירונית הם העלויות הנמוכות. בניגוד לכלי רכב ממונעים אחרים כגון אוטו או אופנוע – קלנועית אינה מצריכה תשלום חודשי של ביטוח, תשלום שנתי של טסט או מילוי דלק בתדירות גבוהה. ניתן ליהנות ממה שמציעה קלנועית למשך זמן רב וללא תחזוקה יקרה כל כך. כמו כן, נמנע הצורך של טיפולי מוסך שונים ותדירים של חלקי חילוף אלה ואחרים, שהחלפתם ו/ או תיקונים עלולים לעלות לא מעט כסף.

עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *