עיר על גלגלים – חודש האופניים בתל אביב-יפו

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

אוק 10, 2022

מזג האוויר שהתקרר במעט ותקופת חגי תשרי הם הזדמנות מצוינת לוותר על כלי הרכב הממונעים, להוציא החוצה את זוג האופניים ששוכנים במחסן או בבוידעם, ולהתחיל לדווש. על כן, העירייה, בשיתוף הרשות לאיכות הסביבה, תקיים החודש את חודש האופניים – הזדמנות להזמין את כל תושבי ותושבות העיר לחגיגת אופניים מהנה במיוחד שמציעה אלטרנטיבת התניידות בריאה, נוחה ומקיימת לכלי הרכב הממונעים.

האפשרות הדו-גלגלית המועדפת

בין שלל אפשרויות ההתניידות בעיר ללא כלי רכב ממונע מככבות ההליכה ברגל והאופניים. הן אקולוגיות, הן שקטות, הן בטיחותיות (יחסית לאפשרויות האחרות) והן בריאות לגוף ולנשמה.

לא בכדי נסללו בתל אביב-יפו 164 קילומטר של שבילי אופניים. ברבים מהמקרים לצד שבילי האופניים נסללו גם מדרכות רחבות ומוצללות. המרחבים הללו נוצרו כדי לאפשר לתושבי העיר לבחור בקלות באפשרויות אלה על פני נסיעה בכלי רכב מזהמים שגורמים לעומס תחבורתי, לפקקים, לרעש ולעצבים.

לרכוב לחיים בריאים יותר

חודש האופניים החל ב-1 בספטמבר ויימשך עד סוף חודש אוקטובר. במהלך פרק זמן זה יתקיימו סדנאות ופעילויות ששמות את אורח החיים הבריא במרכז: סדנאות לתיקון אופניים, ירידי הרכבת זוגות אופניים, קורסים לרכיבה, טיולי רכיבה ברחבי העיר, סדנאות שונות לשדרוג האופניים, לקישוטן ולשיפורן ועוד.

המטרה של יוזמי האירועים הללו היא להטמיע בקרב תושבי תל אביב-יפו את הרעיון שאפשר בהחלט להתנייד ברחבי העיר בקלילות, בבטחה ובכיף, באופן שתורם לבריאות, מצמצם זיהום אוויר ואף משתלם כלכלית – נסיעה באופניים לא צורכת חשמל או דלק והסדנאות שיתקיימו במהלך החודש ילמדו את המשתתפים בהם לתקן בעצמם תקלות באופניים כך שמדובר בעסק זול במיוחד שמתמודד באופן נהדר עם יוקר המחיה.

זה הזמן להשיג אופניים ולהתחיל לדווש

כאמור, חודשים ספטמבר ואוקטובר הם חודשי הסתיו בהם מזג האוויר הופך לחם פחות והאפשרות לרכוב בחוץ, ברוח הנעימה של שעות הערב היא נעימה במיוחד. בתקופה זו, ובייחוד בקרבת יום כיפור, רבים ורבות מחליטים לרכוש אופניים להם או לילדיהם.

מארגני חודש האופניים מעוניינים כמובן לצמצם גם את הצריכה המוגזמת ועל כן הם מציעים להחליף את האופניים באחרים. לבת שלך יש אופניים ש"קטנים עליה", האופניים שלך כבר לא סוחבים? הגיעו לסדנאות התיקון וההחלפה ותוכלו לצאת משם עם אופניים חדישים ומעולים במיוחד.

לסיכום: עוד לא הצטרפתם לקהילת רוכבי האופניים? כל מה שאתם צריכים זה זוג אופניים, קסדה (חשוב לשמור על הבטיחות), ושיר בלב.

תמונה – phaustov / Shutterstock.com

עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *