רוצה לקחת ייעוץ פנסיוני? הנה כמה דברים שכדאי לדעת

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

ספט 9, 2022

אנשים רבים חשים כי עולם הפנסיה הוא עולם סבוך ומבלבל. בישראל ישנו חוק לפיו כל מעביד מחויב להפריש לעובדיו כספים לפנסיה וכל עצמאי חייב לדאוג לפנסיה לעצמו. כולם יודעים כי הכסף שנצבר בשנות העבודה אמור לשמש אותם בימים בהם לא יעבדו אך הדאגה לחיסכון זה והתכנון שלו מבעוד מועד הוא דבר שרבים דוחים את העיסוק בו בשל הקושי להבין כיצד לנווט בתחום מורכב זה.

עם זאת, דחייה של העיסוק בפנסיה יכולה להיות טעות גדולה שתעלה לכם בכסף רב ועלולה לפגוע בעתידכם. בדיוק עבורכם קיים ייעוץ פנסיוני שיוכל לעזור לכם להתמצא ולקבל החלטות שישפיעו על עתידכם.

ייעוץ פנסיוני מהו?

ייעוץ פנסיוני נועד כדי לעשות לאדם יחיד סדר בנוגע לחסכונותיו לימי הפנסיה, לעזור לו לקבל החלטות בדבר החיסכון שלו ולתכנן את ההווה מתוך תמונת העתיד. היועץ הפנסיוני הוא נותן שירות שעל פי חוק אינו בעל זיקה למוצר פנסיוני כלשהו.

מדוע מומלץ לקחת ייעוץ פנסיוני?

ותק, דמי ניהול, קופת גמל, קרן פנסיה ועוד ועוד… האם המושגים האלה אומרים לכם משהו? אם אתם מרגישים מבולבלים, אתם לא לבד. רבים חשים כי העיסוק בפנסיה מסובך להם והקושי להבין את העולם הזה גורם לאנשים לעשות טעויות, לא לחסוך באופן הנכון להם ולהפסיד כספים יקרים שהיו יכולים לשמש אותם בזקנתם. כדי לחסוך לעצמכם באופן המיטבי ביותר כדאי לקחת ייעוף פנסיוני.

הייעוץ הפנסיוני יאפשר לכם לתקן טעויות, לבחור בקרן פנסיה אחרת או בסוג חיסכון אחר ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם. ניתן לבצע את השינויים הללו גם אם כבר בחרתם קרן פנסיה. כל עוד לא יצאתם לפנסיה ניתן לבצע שינויים ושיפורים בחיסכון.

כיצד נראה תהליך ייעוץ פנסיוני?

כמובן שכל ייעוץ פנסיוני נראה אחרת אך בדרך כלל הוא יכלול כמה שלבים. בשלב הראשוני יבקש היועץ הפנסיוני שלכם נתונים אישיים מחברות ביטוח וגופים כלכליים שונים. אל המידע הזה ניתן להגיע דרך המסלקה הפנסיונית. לאחר מכן, תקבלו דוח מקיף שמסכם את חסכונותיכם עד לאותה נקודה. בשלב הבא יקיים עמכם היועץ הפנסיוני פגישה בה הוא יסקור את כל ההכנסות שלכם, מצבכם המשפחתי, גילם של ילדייך, שלך ושל בן זוגך, מצבך הבריאותי חסכונותיכם וכו'.

לאחר מכן, יבין היועץ מהם היעדים והמטרות שלכם ביחס לפנסיה שלכם ולעתיד שלכם. בשלב הבא הוא יציע לכם אפשרויות שונות להשקעה ביחס לדברים שלמד עליכם. הוא גם יבדוק אם ישנם גורמים שעשויים לפגוע בחיסכון הפנסיוני שלכם. לבסוף, יציג היועץ הפנסיוני דוח מסכם ומפורט בו יופיעו כל החלופות שיאפשרו לכם להגיע לימי הפנסיה במצב המיטבי ביותר.

עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *