הקורקינטים הכי שווים בתל אביב

עורך ראשי מתכוון

נכתב על ידי עורך ראשי מתכוון

ינו 9, 2023

יש כאלה שאמרו שזה טרנד, אמרו שזה יעבור, שזה סתם גימיק מסחרי. אלו העומדים מהצד השני דווקא ראו בקורקינטים את כלי התחבורה של העתיד; ועד כה נראה כי הם צדקו. אבל דווקא כשהמבחר גדול כל כך, קשה לדעת מה מתאים לכם. ריכזנו את התכונות המרכזיות של הקורקינטים התל אביביים.

בירד

בירד הייתה החברה הראשונה שהכניסה את הקורקינטים הממונעים להשכרה ותוך זמן קצר מאד הפכה להיות יוניקורן וקיבלה תג שווי של 2 מיליארד דולר. החברה מציעה את שירותיה בתל אביב, רמת גן וגבעתיים ובחודשים האחרונים הוסיפה קורקינטים גם בקיסריה ואילת. עם זאת, לאחר רישום של הפסדים בשנים האחרונות, בירד התאחדה עם הקורקינטים של ספאק ונראה כי שניהם מתופעלים פחות או יותר באופן המספק שירות אמין, אם כי לפעמים יכולים להיות פחות נוחים לתפעול ויתרה מכך – חשוב ביותר לעבור על החיובים של החברה.

ליים

ליים היא בין החברות הפחות מוכרות אמנם, אבל מציעה קורקינטים לא פחות טובים ואולי אפילו יותר: הקורקינטים של ליים אמינים, עמידים ומציעים נוחות רכיבה מקסימלית הודות למרכז כובד נמוך ומשטח דריכה רחב. כך שאם זהו הקורקינט הראשון שלכם, מדובר בבחירה לא רעה. בשנה שעברה ליים שינתה את העיצוב ואף התאימה אותו יותר לרוכבות כך שאם נוחות אתם מחפשים – השם הוא ליים.

יאנדקס

חברת ווינד, השייכת ליאנדקס, הצטרפה גם היא לשוק ולא בין הראשונות אבל ממשיכה לעמוד בביקושים הגבוהים. הנפקות נוספות של כלים יצאו בשל צעדי הממשלה להפחית את מספר הרכבים הפרטיים על הכביש. יאנדקס בכלל ידועה בשל שירוי הזמנת המוניות שלה, YANGO, אבל נראה כי גם בכל מה שנוגע לקורקינטים, יאנדקס עושה עבודה לא רעה בכלל.  וחוץ מהצבע המוזר, הקורקינט מציע חוויה נעימה ונעדרת רעידות, האצה הדרגתית וברקסים מעולים.

דוט קום?

החברה הראשונה המפיצה את שירותיה היא חברת דוט. דוט היא חברה שכבר נכנסה אחרי שהשוק היה רווי ובכל זאת בחרה לשלב קורקינטים בתל אביב, ועד כה נראה כי דווקא היה מדובר בהחלטה מוצלחת. כבר השנה הפיצה החברה 1,800 קורקינטים שונים, כלים בצבע כחול לצורך הבידול. עד כה, אין תלונות, אולם נדרשים עוד מספר חודשים ככל הנראה כדי להעיד על טיבם. היתרון של הקורקינטים של דוט הוא בהיות מוצעים ללא עמלת נסיעה או "עמלת שחרור".

ומה בשוק הפרטי? בשוק הפרטי עדיין מככבים אותם שמות: שיאומי, סגווי ורייזור, השייכים בעיקר לאלו שמעדיפים להשתמש בקורקינט על בסיס יומיומי ואלו שמוכנים להשקיע את הסכומים הדרושים כדי להגיע לעבודה בנוחות, להימנע מפקקים ולשמור על איכות חיים גבוהה.

עורך ראשי מתכוון

עורך ראשי מתכוון

חגי ברנדיס - העורך הראשי של אתר מתכוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *