שמירה אימבר, שדרנית הרדיו הוותיקה, הלכה לעולמה

שימרה אימבר, אחד מהקולות המזוהים ביותר עם קול ישראל נפטרה ביום שישי (22 אוקטובר בגיל 79).

שמירה אימבר נולדה בירושלים בשנת 1943, קצת לפני קום המדינה. היא קרובת משפחה של נפתלי הרץ אימבר, מחבר ההימנון הלאומי.

בצעירותה למדה דרמה ובלשנות בארצות הברית, ולאחר שובה לישראל פתחה בקריירת משחק. היא הופיעה בהפקת המחזמר שיער, לצידם של גבי שושן, צדי צרפתי וצביקה פיק שגם הוא הלך לאחרונה לעולמו. בהמשך הופיעה בהפקות נוספות עד שמצאה את מקומה ברשות השידור, שם השתתפה במחבר תכניות.

שמירה אימבר קריינה במבחר תכניות רדיו של קול ישראל, חלקן תכניות מוזיקה וחלקן תכניות מלל. במהלך שנות התשעים גם החלה לקריין את מהדורות החדשות, עד ליציאתה לפנסיה בשנת 2005. במהלך השנים שמירה אימבר הספיקה גם להנחות את טקס הדלקת המשואות בהר הרצל לצד אריה אורגד, ולהגיש תכניות ברדיו ירושלים וגלי צה“ל.

שמירה אימבר גם ידועה בלא מעט שערוריות שחוללה ברדיו, ואף הושעתה מספר פעמים בעקבות התבטאויות שונות, לעתים בגלל שביטאה את השקפות עולמה הפוליטיות בצורה לא נאותה ולעתים אמירות קצת יותר מידי וולגריות לקול ישראל השמרני, כמו ההתבטאות משנת 2004 שנאמרה בשידור חי ”בעלי עדיין בבית חולים, אנחנו מקווים שהוא ישתחרר ואז נהיה פנויים להזדיין".

ההתמודדות עם מחלת הסרטן

שמירה אימבר אובחנה כחולת סרטן בשנת 2006, ובמשך שנים רבות נלחמה במחלה עד אשר נפטרה בגיל 79. בעקבות ההתדרדרות במצב בריאותה היא בחרה לסיים את חייה בהליך של סדטציה פלאטיבית. שמירה הייתה צלולה עד יום מותה, ואף הספיקה להתראיין ולדבר על החלטתה, שהגיעה בעקבות נפילה שחוותה לפני כחודש ופגעה מאוד ביכולות שלה.

סדטציה פלאטיבית – בישראל לא קיימות המתות חסד, אך זהו הליך מבוקר בו משתמשים בתרופות להורדת רמת ההכרה, על מנת להקל על הכאב. זהו הליך המיועד לחולים כי נקבע כי הם נוטים למות ומצויים בסבל רב.

נפרדה מחבריה בפייסבוק

שמירה אימבר זכתה בהזדמנות להיפרד מאוהביה ואף פרסמה מכתב פרידה בפייסבוק בו נכתבו המילים:

“חייתי אתכם וביניכם עם אהבה עצומה, יצריות רבה והתרסה מתמדת. נפרדת אני בהשלמה, בשלווה ובנחת, מוקפת בתמיכה ובאהבה רבה. זכיתי במשפחה מופלאה ובחברים נפלאים. תודה על החיים אתכם וביניכם. היו שלום. הסיפור הוא שהראש עובד והגוף אובד. איבודי הכרה ונפילות תכופים רוקנו את המכונית מן היכולת להמשיך ולתפקד.“. וסיימה במילים המצמררות "אז די! אני יורדת בתחנה שאני קבעתי, בשיתוף עם בנותיי המופלאות. דרך צלחה".

יהי זכרה ברוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Previous post מוטרדים מהקורקינטים החשמליים, אולי העתיד יותר גרוע
Next post גניבת ממירים קטליטיים